Manor Lords (PC) klucz Steam

13300 
Kategoria
Klasyfikacja pegi
Zabezpieczenie DRM

Klucz Steam

Wersja gry

Pełna wersja

Wersja językowa
Polskie napisy i interfejs
Wydawca

MUVE.PL

Termin wysyłki

Natychmiast

Dostępność
Duża
Dostępność
Duża
Kupując ten produkt otrzymasz: 133 punkty
Ilość sztuk:
Kupując ten produkt otrzymasz: 133 punkty
Za każdy zakup otrzymujesz punkty, które mogą obniżyć koszt kolejnych zakupów.

Manor Lords (PC) klucz Steam

Gra z wczesnym dostępem

Uwaga: ta gra, która jest oferowana w formie wczesnego dostępu, nie została jeszcze ukończona i do momentu pełnego wydania może ulec zmianom. 

 

Manor Lords to gra strategiczna, która umożliwia doświadczenie życia średniowiecznego władcy. Rozwiń swoją wioskę w tętniące życiem miasto, zarządzaj zasobami i łańcuchami produkcyjnymi, a także rozszerzaj swoje ziemie poprzez podbój.

Gra Manor Lords, zainspirowana sztuką i architekturą Frankonii z końca XIV wieku, podchodzi do historii najwierniej, jak się da wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wykorzystując ją zarówno w mechanice rozgrywki, jak i grafice. Gra unika nadużywanych motywów średniowiecznych na rzecz historycznej dokładności, aby świat był bardziej autentyczny, barwny oraz wiarygodny.

Budowanie organicznego mista w grze Manor Lords 

Budowanie organicznego mista w grze Manor Lords

Manor Lords umożliwia budowanie miasta bez stosowania siatki, dając pełną swobodę rozmieszczania i obracania budynków. Mechanika budowania jest wzorowana na rozwoju prawdziwych średniowiecznych miast oraz wsi, gdzie główne szlaki handlowe i krajobraz wpływały na to, jak kształtowały się i rozwijały osady.

 • Rozpoczynając od centralne umieszczonego rynku, buduj swoje dzielnice mieszkalne, handlowe i przemysłowe zgodnie z naturalnym układem terenu. Zakładaj gospodarstwa rolne w oparciu o żyzność gleby, rozmieszczaj tereny łowieckie w zależności od populacji zwierząt, zapewniaj dostęp do odpowiednich złóż surowców oraz lasów, które dostarczą zasobów niezbędnych do rozwoju.
 • Wyznaczaj obszary pod zabudowę i obserwuj, jak twoi mieszkańcy wznoszą swoje domy zgodnie z historycznym systemem lokowania miast. Każdy obszar zostanie podzielony na podstawie dróg oraz przydzielonej przestrzeni, a domy będą odpowiednio skalowane.
 • Stawiaj przybudówki za większymi domami, aby generować zasoby, które w przeciwnym razie nie byłyby dostępne. Właściciele domów nie tylko płacą podatki – uprawiają też warzywa, hodują kurczaki i kozy, jak również zaopatrują siebie oraz pozostałych mieszkańców miasta na inne sposoby w niezbędne artykuły wykraczające poza to, co mogą zapewnić gospodarstwa, pastwiska i przemysł.
 • Poprowadź swoje osady przez wszystkie pory roku, które mają specyficzne wymagania i możliwości. Ciesz się urodzajem przynoszonym przez wiosenne deszcze i przygotowuj się do surowych śniegów zimy.

Zarządzanie zasobami

Zarządzanie zasobami w grze Manor Lords

Od skór i butów po jęczmień i miód, Manor Lords obejmuje mnóstwo zasobów, które doskonale wpisują się w epokę. Materiały muszą być transportowane i przetwarzane na gotowe produkty poprzez łańcuchy produkcyjne, a ty musisz zrównoważyć zaspokajanie podstawowych potrzeb swoich ludzi z pragnieniem produkowania luksusowych przedmiotów. Twoje osady muszą zapewnić zadowolenie mieszkańców, a zarazem produkować towary handlowe na eksport lub wykuwać broń oraz zbroje, które pomogą w podbojach.

 • Zasoby są porozrzucane po całej mapie, co zachęca do rozbudowy i zakładania wielu wyspecjalizowanych osad. Wydobywaj cenne rudy w koloniach górniczych, podczas gdy wioski, które skupiają się na rolnictwie, hodowli i myślistwie, będą dostarczać ziarna oraz mięsa potrzebnego do wyżywienia rosnącej populacji. Czy wydasz zdobyte z mozołem wpływy na uzyskanie pierwszeństwa w dostępie do bogatego źródła żelaza dla swoich kuźni, czy też priorytetowo potraktujesz obszary z żyzną glebą, które będą żywić cały kraj?
 • Niekontrolowana ekspansja będzie miała bezpośredni wpływ na środowisko. Stada jeleni będą się przenosić dalej od wkraczającej cywilizacji, brak płodozmianu pogorszy żyzność gleby, a wycięcie zbyt wielu drzew spowoduje wylesienie.
 • Twórz szlaki handlowe i sprzedawaj nadwyżki towarów wędrownym kupcom, by wzbogacić swoich poddanych. Produkowanie i eksportowanie różnorodnych towarów zapewni bogactwo umożliwiające ulepszanie domostw, importowanie towarów, których sam nie możesz wytwarzać, a także zapełnianie skarbca dzięki opodatkowaniu tego bogactwa.

Średniowieczne bitwy 

Średniowieczne bitwy w grze Manor Lords

Posiadasz tylko skrawek rozległego terytorium, a starcie twojej ambicji z ambicjami sąsiadujących władców nieuchronnie doprowadzi do konfliktu. Poprowadź swoich ludzi do walki, lecz traktuj ich nie jako jednostki, które można łatwo uzupełnić, ale jako swoich ukochanych, lojalnych poddanych, których śmierć jest kosztowną ceną wartą przemyślenia.

 • Wytrenuj świtę wykwalifikowanych wojowników, którzy będą walczyć w bitwach u boku oddziałów milicji miejskiej. Czasami żołnierze będą potrzebni do zwalczania rozbójników, a innym razem poprowadzisz ich do walki, aby podbić lub obronić terytorium. W razie potrzeby możesz wzmocnić swoją armię najemnikami, lecz jest to kosztowne. Czy powołasz milicję pod broń przy pierwszych oznakach zagrożenia i wstrzymasz w ten sposób działanie swojej gospodarki, gdyż chłopi będą musieli porzucić swoje zajęcia? Czy też poświęcisz swój majątek na zatrudnienie psów wojny?
 • Zarządzaj bitwami taktycznymi w czasie rzeczywistym, biorąc pod uwagę zmęczenie, warunki pogodowe i wyposażenie. Rozmieść swoje wojska mądrze – mniejsza siła może pokonać większego wroga, jeśli jest dobrze dowodzona.
 • Poznaj cenę bitwy nawet w chwilach zwycięstwa, ponieważ każdy zgon na polu bitwy oznacza utratę mieszkańca twojej osady.

Ręczna robota 

Ręczn robota Manor Lords

Ta gra jest projektem zrodzonym z pasji, rozpoczętym przez jednego dewelopera. Możesz się do mnie odezwać, by podzielić się wrażeniami, pomysłami oraz konstruktywną krytyką – słucham wszystkich opinii.

Wymagania sprzętowe

KONFIGURACJA MINIMALNA:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows® 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel® Core™ i5-4670 (quad-core) / AMD® FX-Series™ FX-4350 (quad-core)
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 (2 GB) / AMD® Radeon™ RX-460 (4 GB) / Intel® Arc™ A380 (6 GB)
  • DirectX: Wersja 12
  • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni
KONFIGURACJA ZALECANA:
  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows® 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel® Core™ i5-7600 (quad-core) / AMD® Ryzen™ 3 2200G (quad-core)
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 (6 GB) / AMD® Radeon™ RX 580 (8 GB) / Intel® Arc™ A580 (8 GB)
  • DirectX: Wersja 12
  • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zadaj pytanie