Armored Brigade Nation Pack: Czechoslovakia - Netherlands (PC) klucz Steam
Aby zagrać w tę zawartość, wymagana jest podstawowa wersja gry Armored Brigade na Steam.
Armored Brigade to taktyczna gra wojenna rozgrywana w czasie rzeczywistym, osadzona w hipotetycznej konfrontacji między sojusznikami z NATO i Układu Warszawskiego. Zimna wojna stała się gorąca, a Europa po raz kolejny została rozdarta przez konflikt. Wraz z tym rozszerzeniem, dwa nowe kraje, Czechosłowacja i Holandia, zostały dodane do grupy armii Armored Brigade.
Nowe grywalne frakcje wprowadzone w tym rozszerzeniu mają różne składy armii i struktury organizacyjne, dodając więcej opcji taktycznych i zapewniając większą złożoność na poziomie operacyjnym:
CZECHOSŁOWACJA
Przed interwencją w 1968 roku Czechosłowacka Armia Ludowa była dobrze oceniana zarówno pod względem zdolności, jak i niezawodności, a Czechosłowacja była jedynym członkiem Układu Warszawskiego, na którego terytorium nie stacjonowały żadne siły radzieckie. Wojna ofensywna była postrzegana jako podstawowa i główna forma walki oraz główne narzędzie do osiągnięcia zwycięstwa nad wrogiem.
Siły zbrojne przeszły jednak polityczną czystkę po krótkim okresie reform w późnych latach 60-tych, który zakończył się inwazją armii pięciu innych członków Układu Warszawskiego. Duża liczba oficerów, którzy wspierali ruch reformatorski, albo dobrowolnie zrezygnowała, albo została zmuszona do odejścia. Zachodni analitycy nie byli zgodni co do tego, czy czechosłowackie siły zbrojne kiedykolwiek odzyskały swój rozmiar, jakość lub morale sprzed inwazji pod koniec lat 80-tych. Niektórzy kwestionowali ich niezawodność w przedłużającej się wojnie ofensywnej w Europie Zachodniej lub w wojnie, która szła źle dla sił Układu Warszawskiego. Inni zewnętrzni analitycy uważali, że czechosłowackie siły zbrojne były dobrze wyszkolone, wyposażone i zmotywowane oraz że były w stanie wziąć udział w operacjach Układu Warszawskiego, zwłaszcza w obronie swojej ojczyzny.
Podczas gdy organizacja taktyczna była w większości zgodna z radzieckim wzorcem, istniał pewien stopień lokalnych zmian i modyfikacji rzadko spotykanych w innych armiach Układu Warszawskiego. Ze względu na rozległą krajową bazę przemysłową sprzed rządów komunistycznych, większość broni strzeleckiej, broni obsługiwanej przez załogę, a nawet pojazdów używanych przez siły czechosłowackie była projektowana i produkowana lokalnie, czasami wymagając niewielkich zmian w stosunku do sowieckiej normy organizacji dla małych jednostek.
HOLANDIA
Podczas zimnej wojny Królewska Armia Holenderska (Koninklijke Landmacht) była zaangażowana w dwa główne zadania w kontekście NATO: udział w obronie Niemiec Zachodnich przed atakami naziemnymi przez Nizinę Północnoniemiecką, znany jako „strategia wysunięta”, oraz zapewnienie bezpieczeństwa terytorialnego samej Holandii i kluczowych linii komunikacyjnych.
Choć często pomijana w grach wojennych obok największych potęg, takich jak USA, Niemcy Zachodnie i Wielka Brytania, Holandia utrzymywała sporą armię i mogła rozmieścić cały korpus w Niemczech Zachodnich, odpowiedzialny za lewą flankę NORTHAG i brytyjskiego I (BR) Korpusu. Używali bardzo interesującej mieszanki sprzętu, od czcigodnych czołgów Centurion po zmodernizowane Leopardy 1-V i najnowocześniejsze Leopardy 2A4, wraz z dość zaawansowanymi bojowymi wozami piechoty YPR-765 i unikalnymi kołowymi APC YP-408, a wszystko to wspierane przez nowoczesne samoloty i artylerię.
Długowłosi, zrzeszeni w związkach zawodowych poborowi często przysparzali holenderskiej armii złej sławy i podnosili brwi wśród innych armii NATO, ale regularne kadry były wysoce profesjonalne (i krótkowłose); logistyka była wydajna, a sprzęt nowoczesny, choć duża zależność od rezerwistów budziła obawy.
W ostatecznym rozrachunku, pomimo kilku problemów, Królewska Armia Holenderska była nowoczesną, skuteczną, dobrze dowodzoną i stosunkowo dużą siłą, która wydawała się być zdolna do wypełniania swoich obowiązków po pełnej mobilizacji i rozmieszczeniu w swoich wojennych lokalizacjach.
CECHY
- Dwie nowe frakcje: Czechosłowacja i Holandia
- Ponad 200 nowych jednostek i samolotów
- Nowa mapa zlokalizowana w regionie Pilzna w Czechosłowacji
- Liniowa kampania inspirowana wydarzeniami Praskiej Wiosny
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.