Command:MO LIVE - You Brexit, You Fix it!

1349 
Kategoria
Klasyfikacja pegi
Zabezpieczenie DRM

Klucz Steam

Wersja gry

DLC

Wersja językowa

Angielski interfejs

Wydawca

Slitherine

Termin wysyłki

Natychmiast

Dostępność
Duża
Dostępność
Duża
Kupując ten produkt otrzymasz: 13 G2Y punkty
Ilość sztuk:
Kupując ten produkt otrzymasz: 13 G2Y punkty
Za każdy zakup otrzymujesz punkty, które mogą obniżyć koszt kolejnych zakupów.

Command:MO LIVE - You Brexit, You Fix it!

Aby zagrać w tę zawartość, wymagana jest podstawowa wersja gry Command: Modern Operations na Steam.


23 sierpnia 2016 r. Europa boryka się z politycznymi i gospodarczymi skutkami decyzji Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej – BREXIT. Zarówno funt brytyjski, jak i euro są bliskie załamania, a światowe rynki akcji nie otrząsnęły się jeszcze z początkowego szoku wywołanego decyzją Wielkiej Brytanii. Europejskie spółki i rynki akcji znajdują się w chaosie, próbując wynegocjować wyjście z nowej rzeczywistości, która osiada na kontynencie po bardzo burzliwym lecie.

Kilka tygodni po brytyjskim głosowaniu, Francja, Dania i Włochy zainicjowały własne referenda, aby przystąpić do wyjścia z UE na podstawie artykułu 50. Grecja, wciąż chwiejąca się gospodarczo i zataczająca się pod presją setek tysięcy uchodźców napływających zza Morza Śródziemnego, została zmuszona do kolejnej kampanii wyborczej. Portugalia i Hiszpania doświadczyły niewielkich korzyści gospodarczych, które osiągnęły w ciągu ostatnich kilku lat, w wyniku katastrofy monetarnej, która bardzo mocno w nie uderzyła. Kraje Europy Wschodniej stają się coraz bardziej „twarde” w odpowiedzi na uchodźców i zadają rządowi UE w Brukseli bardzo trudne pytania dotyczące kosztów i korzyści płynących z unii.

Zarówno Szkocka Partia Narodowa, która jest w trakcie organizowania drugiego referendum w sprawie opuszczenia Wielkiej Brytanii, jak i baskijscy separatyści w Hiszpanii przewodzą obecnie nielicznym pozostałym zwolennikom euro. Nawet Turcja po raz pierwszy od dziesięcioleci przestała prosić o członkostwo w UE.

Tymczasem Stany Zjednoczone przechodzą przez jedną z najbardziej dzielących i brutalnych kampanii wyborczych w historii, z dziesiątkami, jeśli nie setkami protestujących aresztowanych na każdym wydarzeniu politycznym, a liczba zabójstw motywowanych politycznie szokuje zarówno świat, jak i krajowy establishment polityczny.

W trakcie tego zamieszania, decydenci NATO zmagali się z mozaiką inicjatyw zbiorowej obrony w regionie Morza Bałtyckiego i na Ukrainie. Jako wzmocnienie stałej operacji „Baltic Air Policing” i misji szkoleniowych w krajach bałtyckich i na Ukrainie, jako rozwiązanie reklamowana jest wielonarodowa brygada, dowodzona przez cztery państwa i składająca się z żołnierzy z pięciu innych, rozmieszczonych w czterech krajach (Łotwa, Litwa, Estonia i Polska). Choć większość ekspertów ocenia ją jako anemiczną, umieszczenie wojsk amerykańskich, brytyjskich, niemieckich i kanadyjskich w krajach bałtyckich świadczy o zaangażowaniu w regionie, że w przypadku ataku Rosji zaatakowany zostanie cały sojusz, a nie tylko siły lokalne.

Rosja nie przegapiła tych zawirowań. Wraz z polityczną destabilizacją NATO, cała idea spójnej struktury dowodzenia ze zdolnością do szybkiego reagowania staje pod znakiem zapytania. Państwa bałtyckie (Łotwa, Litwa i Estonia) od dawna stanowią cierń w boku Federacji Rosyjskiej: Pod względem etnicznym zamieszkują je duże populacje rosyjskie; pod względem strategicznym izolują kluczowy dla obrony Bałtyku Kaliningrad; pod względem politycznym nigdy nie powinny były znaleźć się w strefie wpływów NATO. Być może teraz nadarza się idealna okazja do naprawienia krzywd z przeszłości i wywarcia nowej siły tam, gdzie i kiedy NATO jest najsłabsze. Jeśli państwa bałtyckie mogą zostać zajęte w krótkiej, 1-2-dniowej kampanii, bez narażania świata na kolejny globalny konflikt, NATO może nigdy nie odzyskać dawnej pozycji. Istnieje krótka okazja przed rozmieszczeniem Brygady Wielonarodowej, jeśli zaangażowanych jest tylko kilka samolotów i nie ma wojsk lądowych NATO, znacznie łatwiej jest doprowadzić do deeskalacji.

Drugi scenariusz to zestaw „No BREXIT, no Problem!”, który przedstawia spójną, niezdestabilizowaną reakcję NATO.

Cechy

  • Dwa scenariusze symulujące stopniową reakcję NATO na rosyjską inwazję na kraje bałtyckie w dwóch różnych sytuacjach: 1) Opóźniona reakcja Europy, spekulująca na temat komplikacji politycznych spowodowanych przez BREXIT i wynikających z niego konsekwencji, oraz; 2) Jeśli BREXIT nie nastąpi i/lub Europa szybko upora się z nową rzeczywistością, jak NATO zareaguje w spójny sposób na kryzys.
  • Intensywny konflikt powietrzny i morski na ograniczonych i płytkich wodach Morza Bałtyckiego.
  • Wdrożenie bazowania okrętów z kryteriami wycofania powodującymi, że okręty porzucają swoją misję i wracają do portu w celu przezbrojenia lub naprawy uszkodzeń.
  • Szerokie wykorzystanie skryptów Lua do dodawania sił do walki w miarę rozwoju sytuacji politycznej.
  • Najnowocześniejszy sprzęt w użyciu; F-22 i Eurofighter Typhoon walczące ramię w ramię, rosyjski system rakiet balistycznych krótkiego zasięgu SS-26 Iskander, S-400 SAM, SM-3 – pociski obrony przeciwrakietowej teatru działań, a także jedne z najnowszych i najbardziej zdolnych okrętów w NATO i Federacji Rosyjskiej.
  • Możliwość wkroczenia Finlandii i Szwecji do walki, jeśli NATO ma trudności, ale w oparciu o losową szansę, aby umożliwić więcej możliwości powtórki.

 

Wymagania sprzętowe

Konfiguracja minimalna:

    • System operacyjny *: Windows SP3 / Vista / 7 / 8/10
    • Procesor: 1 GHz (Dual-core Pentium and above recommended)
    • Pamięć: 1 GB RAM
    • Karta graficzna: DirectX 9.0c compatible video card with 16 MB RAM
    • DirectX: Wersja 9.0c
    • Karta dźwiękowa: Requires Windows Media Player

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Zadaj pytanie